اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه

کاردرمانی در مشهد

( لطفا در صورت داشتن سوال جهت ارجاع کاردرمان یا فیزیوتراپ به منزل و هزینه جلسات به همراه منشی 09151238486 پیامک ارسال بفرمایید. )

بهترین مرکز چه ویژگی هایی دارد؟

کاردرمانی مشهد یک حرفه مرتبط با سلامت مراجع محور است که به ارتقای سلامت و رفاه از طریق آکوپیشن و فعالیت مربوط می شود. هدف کاردرمانی بهبود مهارت هایی است که برای زندگی مستقل تا حد امکان لازم است. این مهارت ها شامل توانایی مراقبت از خود، کار کردن  و همچنین امکان تحرک در منزل یا جامعه و ملاقات با افراد دیگر است. کاردرمانی می تواند به شما کمک کند تا با یک محدودیت ذهنی یا فیزیکی کنار بیایید و آن را در زندگی روزمره بهتر مدیریت کنید. این می تواند کیفیت زندگی و سلامت شما را بهبود بخشد. اعضای خانواده همچنین می توانند نکات و توصیه های مفیدی را از متخصصین کاردرمانی در مشهد دریافت کنند.

بهترین مرکز کاردرمانی در مشهد

مرکزی است که پروسه کامل ارزیابی، برنامه ریزی درمانی، مداخلات فردی و مراقبت های پس از ترخیص را به دقت به مرحله اجرا در می آورد و با بهبود و ارتقاء مهارت های فرد از جمله مهارت های حرکتی درشت و ظریف، مهارت های شناختی، ادراکی، ارتباطی، اجتماعی و…، فرد را مجددا توانمند می سازد تا در فعالیت های روزانه زندگی خود از جمله استحمام، غذا خوردن، لباس پوشیدن، خرید کردن و… مشارکت کند.

کلینیک های کاردرمانی مشهد در چه حیطه هایی فعالیت می کنند؟

حوزه ی مداخلات کاردرمانی در مشهد بسیار گسترده بوده و از جمله حیطه های مداخله ی کاردرمانی مشهد، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اختلالات مؤثر بر مغز و سیستم عصبی (مانند زوال عقل، سکته مغزی، بیماری پارکینسون، آسیب مغزی تروماتیک، مالتیپل اسکلروزیس).
 • فلج (مثلا به دنبال آسیب ستون فقرات).
 • اختلالات روانی (مانند افسردگی، اختلال اضطراب یا اسکیزوفرنی).
 • مشکلات عضلانی، مفصلی یا اسکلتی (مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز یا شکستگی استخوان).
 • قطع عضو، پروتز.
 • اختلالات رشدی – به عنوان مثال، مربوط به اختلالات حرکت، اوتیسم یا ناتوانی های ذهنی و جسمی.
 • اختلالات حسی.

کاردرمانی در منزل در مشهد برای کودکان و بزرگسالان

اگر می‌خواهید در زمان صرفه‌جویی کنید و از رفت و آمد به کلینیک پرهیز کنید، کاردرمانی در منزل در مشهد برای شما گزینه مناسبی است. برگزاری جلسات کاردرمانی در منزل همچنین به درمانگر این امکان را می‌دهد که عملکرد مراجع را در محیط معمول وی مشاهده کند و می‌تواند توانایی او را در تنظیم مداخله متناسب با نیازهای فرد بهبود بخشد. مراجعین مسن تر و کسانی که مشکلات حرکتی قابل توجهی دارند از کاردرمانی در منزل در مشهد سود می برند؛ زیرا به آنها اجازه می دهد تا حد امکان ایمن و مستقل بمانند.

متخصصین کاردرمانی در مشهد برنامه ‌های روزمره، فعالیت ‌های مراجع و زمینه‌ هایی مانند استقامت، مهارت‌های حرکتی، تعادل/قدرت و هماهنگی را ارزیابی می‌کنند. آنها این موارد را از طریق درخواست از مراجع برای تکمیل وظایف روزانه مانند نشستن/بلند شدن از روی صندلی، راه رفتن در محیط خانه و… ارزیابی می کنند.

این به درمانگر کمک می کند تا بررسی کند که چرا انجام وظایف خاص دشوار است یا اینکه آیا آنها در حال حاضر برای فرد ناایمن هستند یا خیر. کاردرمانی در منزل در مشهد همچنین محیط فیزیکی مراجع را بررسی خواهد کرد. آنها تعیین می کنند که کدام عوامل محیطی بر عملکرد فرد تاثیر می گذارد.

پس از ارزیابی، آنها توصیه می کنند که کدام تجهیزات یا تغییرات خانه مورد نیاز است. نمونه‌هایی از این موارد می‌تواند شامل ریل‌های دستگیره برای افزایش ایمنی در حین انتقال و رمپ‌ها برای نقاط ورودی مختلف در اطراف خانه باشد. درمانگر همچنین می‌تواند تجهیزاتی مانند وسایل کمک حرکتی (مانند ویلچر، عصا، واکر)، وسایل کمکی حمام (مانند صندلی دوش/توالت) و تجهیزات اتاق خواب (مانند تخت با قابلیت تنظیم ارتفاع) ، کفش طبی و… را توصیه کند.

کاردرمانی ذهنی و جسمی کودکان در مشهد

متخصصین کاردرمانی در مشهد که با کودکان کار می‌کنند در تلاش هستند تا مشخص کنند که تاخیر یا محدودیت‌ها از کجا ناشی می‌شوند، به ویژه در زمینه‌های مهارت‌های حرکتی ظریف، مهارت‌های شناختی، رشد اجتماعی و ایجاد روتین های خودمراقبتی. این مهارت‌ها با هم باعث می‌شوند که کودکان بتوانند به بزرگسالانی سالم و با عملکرد خوب تبدیل شوند.

کودکان به دلایل مختلفی به کاردرمانی ذهنی و جسمی در مشهد نیاز پیدا می کنند که از جمله آن ها شامل:

 • تاخیر در مهارت های حرکتی درشت و ظریف.
 • کمک به توسعه مهارت های حرکتی بینایی – ردیابی یک شی، هماهنگی دست و چشم.
 • تأخیرهای شناختی از جمله مهارت های حل مسئله، حافظه و توجه.
 • کودکان با مشکلات یکپارچگی حسی.
 • تاخیر در بازی و مهارت های تعامل اجتماعی.
 • یادگیری وظایف اولیه مانند مراقبت از خود، لباس پوشیدن و…

هزینه کاردرمانی در مشهد چقدر است؟

از آنجا که مداخلات کاردرمانی حوزه بسیار گسترده و وسیعی را شامل می شود و ممکن است هر مراجع برنامه درمانی متفاوتی را نیاز داشته باشد، هزینه هر جلسه کاردرمانی در مشهد به مداخلات ارائه شده و نیازهای مراجع بستگی دارد که این هزینه پس از انجام ارزیابی های جامع، مشخص کردن حوزه های مشکلات مراجع، تنظیم برنامه درمانی و در ادامه بسته به مداخلات انجام شده، مطابق با تعرفه اعلام شده محاسبه می گردد.

بهترین متخصص کاردرمانی در مشهد کیست؟

در واقع درمانگری را می توان به عنوان بهترین متخصص کاردرمانی مشهد انتخاب کرد که سوابق تحصیلی مورد تایید داشته باشد، از علم پزشکی و توانبخشی روز آگاه باشد، بتواند اعتماد مراجع را جلب کرده و تجربه بالینی کافی داشته باشد تا بتواند با ارائه تمرینات درمانی در قالب فعالیت های هدفمند، فرد را به بالاترین سطح استقلال عملکردی برساند.

کاردرمانی مشهد درمانی حتمی برای بیماران سکته مغزی

مغز ما حرکات ما را کنترل می کند، خاطرات ما را ذخیره می کند و منبع افکار، احساسات و زبان ما است. مغز ما همچنین بسیاری از عملکردهای بدن مانند تنفس و بلع را کنترل می کند. سکته مغزی زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به بخشی از مغز مسدود شود. سکته مغزی همچنین زمانی رخ می دهد که یک رگ خونی در مغز پاره شود. در هر صورت، برخی از قسمت های مغز شما آسیب می بیند؛ زیرا سلول های مغز شما نمی توانند اکسیژن مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کنند. علاوه بر این، این آسیب می تواند منجر به ناتوانی طولانی مدت یا حتی مرگ شود.

در این موقعیت کاردرمانی مشهد در بهبود سکته مغزی موثر است. متخصصین کاردرمانی در مشهد به چالش های فیزیکی، شناختی و عاطفی که همراه با سکته مغزی هستند، می پردازد. آنها عضو کلیدی تیم درمانی مراجعین مبتلا به سکته مغزی هستند که در بازیابی فعالیت‌هایی که این مراجعین می‌خواهند و باید انجام دهند و در نهایت به آنها تسلط پیدا ‌کنند، به ایشان کمک می کنند و برای آنها برنامه مداخلاتی لازم را تنظیم می نمایند.

کاردرمانی مشهد برای بیماران مبتلا به ام اس

مالتیپل اسکلروزیس (MS)

یک بیماری خودایمنی مزمن است که به پوشش محافظ روی اعصاب شما حمله می کند. این حملات به پوششی که میلین نام دارد آسیب می زند. با از بین رفتن میلین، ارتباط بین مغز و قسمت های مختلف بدن شما مختل می شود. یکی از بزرگترین چالش ها برای افراد مبتلا به ام اس صرفه جویی در انرژی است. در صورت ابتلا به ام اس، ورزش کردن یا خستگی جسمانی می تواند ناتوان کننده باشد. این می تواند باعث تشدید یا عود بیماری شود. کاردرمانی مشهد می تواند به افراد مبتلا به ام اس کمک کند تا یاد بگیرند از انرژی و توانایی های خود به روش هایی سودمند و غیرآسیب رسان استفاده کنند. متخصصین کاردرمانی در مشهد همچنین می توانند به مراجعین مبتلا به ام اس در شناسایی ابزارها و تکنیک هایی کمک کنند که به ساده کردن کارها و کاهش بار روی بدن فرد کمک می کند.

علاوه بر این بسیاری از افراد مبتلا به ام اس قدرت یا هماهنگی دست ها را از دست می دهند. این می‌تواند حتی ساده‌ترین کارها، مانند بستن دکمه‌های پیراهن را نیز بسیار دشوار کند. کاردرمانی مشهد می تواند تمریناتی را برای بهبود قدرت و دامنه حرکتی دستان به مراجعین مبتلا به ام اس آموزش دهد. متخصصین کاردرمانی در مشهد همچنین در مورد فناوری های تطبیقی ​​موجود برای کمک به رفع نیازهای فرد و غلبه بر کمبود قدرت می توانند به فرد مشاوره دهند.

کاردرمانی مشهد برای بیماران مبتلا به پارکینسون

بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی و پیشرونده است که در آن سلول‌های عصبی در مغز به مرور زمان از کار می‌افتند و بنابراین نمی‌توانند ماده شیمیایی دوپامین را تولید کنند. دوپامین سیگنال هایی را به مغز می فرستد و آن را تحریک می کند تا حرکتی روان، ریتمیک و کنترل شده ایجاد کند. بدون دوپامین، حرکت می تواند کندتر و دشوارتر شود.

با پیشرفت پارکینسون ممکن است متوجه شوید که کارها یا سرگرمی‌ها سخت‌تر می‌شوند یا زمان و انرژی بیشتری می‌گیرند، برای مثال جابه جایی در رختخواب، خوردن، بستن دکمه‌ها و… . در این موقعیت کاردرمانی مشهد ابتدا روتین روزانه و اغلب خانه، کار و فعالیت های اوقات فراغت فرد را ارزیابی می کند. سپس راه های مختلفی را برای انجام کارهای دشوار توصیه می کند یا در مورد استفاده از ابزارهای مناسب یا وسایل تطبیقی برای کمک به فرد توصیه می کند تا مراجع مبتلا به پارکینسون بار دیگر به استقلال در عملکرد روزانه خود دست یابد.

خلاصه

کاردرمانی مشهد شاخه ای از توان بخشی است که به افراد در هر سنی که دارای مشکلات جسمی، حسی یا شناختی هستند کمک می کند. کاردرمانی مشهد می تواند به مراجعین مبتلا به انواع اختلالات جسمی، ذهنی و روان پزشکی کمک کند تا استقلال را در تمام زمینه های زندگی خود به دست آورند. متخصصین کاردرمانی در مشهد به رفع موانعی که بر نیازهای عاطفی، اجتماعی و فیزیکی فرد تأثیر می گذارد کمک می کنند و برای این کار، از فعالیت های روزمره، تمرینات و سایر روش های درمانی استفاده می نمایند.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست