اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
  1. خانه
  2. دانستنی
  3. کفش دیابتی

کفش دیابتی

دسته‌بندی: دانستنی

افرادمبتلا به دیابت بدلایل مختلف نیازمند استفاده از کفش طبی های مخصوص میباشند. چراکه پای این افراد مستعد آسیب میباشند.این آسیبها علت اصلی آمپوتاسیون و قطع عضو در این افراد میباشدساخت پروتز پا | پای مصنوعی در مشهد.

دلایل آسیب پذیر بودن پای دیابتی:

پای بسیاری از دیابتی ها دچار نارسایی حسی و عروقی میشوند.این اختلال در خون رسانی، باعث نامتوازن شدن حجم عضلات کف پا ، تورم وبه دنبال آن ناهمگون شدن توزیع فشار در کف پا و گاها یک علت درد کف پا میشود و فشار نقطه ای در نقاط مختلف افزایش میباید.آسیب دیدگی اعصاب کف پا پوست پا را براقتر و شکننده تر میکند.همه این عوامل بهمراه استفاده از کفش های نامناسب باعث میشود پای این افراد در آستانه زخم قراربگیرد.

معاینه کف پای بیماران مبتلا به دیابت:

دستگاه تصویربرداری حرکتی و اسکن داینامیک کف پا

این امکان را برای ما فراهم می آورد که بتوانیم نحوه توزیع فشار درکف پا را به طور دقیق ارزیابی کنیم. با این اطلاعات می توانیم کفی طبی بسیار مناسبی برای این افراد طراحی و ارائه دهیم و هرجایی نیاز باشد وزن را برداریم off load کردن وزن یا مینیمایز کردن فشار یا وزن را انتقال می دهیم.

blankکفش طبی متناسب با پای بیمار ساخته می شود:

این بدان معنی است که کفش باید به اندازه باشد یعنی خیلی تنگ و خیلی گشاد نباشد.بسیاری از همکاران کفش طبی دیابتی را بسیار حجیم میسازند. کفش تنگ باعث می شود کل مجموعه پا تحت فشار قرارگیرد و طبیعتا سرعت زخم شدن را تسریع میکند.(کفش را باید یک سایز بزرگتر از پا بسازند.) از طرفی کفش طبی اگر برای پا خیلی گشاد باشد (بیش از یک سایز) سایشی که بین پا و کفش ایجاد می شود به نوبه خود باعث زخم شدن نواحی مختلف پا میشود.برند و مدل های فانتزی کفش طبی

blankکفش طبی لژدار دارای اختلاف ارتفاع استاندارد (۲ الی ۵/۲سانتی متر) باشد :

این موضوع باعث توزیع نرمال فشار در کف پا میشود همپنین حرکت پاشنه برای پیشروی به جلو را تسهیل میکند .وقتی ارتفاع پاشنه کفش طبی بیش از حد استاندارد باشد فشار در قسمت قدامی پا بیشتر میشود و ناحیه تنار و هایپوتنار مستعد آسیب میشود. از طرفی وقتی ارتفاع پاشنه کفش کمتر از حد استاندارد باشد فشار در قسمت پشتی پا متمرکز میشود .

blankقسمت پنجه کفش طبی متناسب با پای بیمار، پهن تر و بزرگ تر لحاظ شود.

blank کفش ها دارای دیوارها محکم برای محافظت از پا می باشد .
blankدر قسمت کف کفش از کفی های نرم ارتوپدی که با پرینتر سه بعدی مطابق با الگوی کف پای بیمار ساخته شده استفاده شده است .

مانند برند تجاری ریبوک رویه این کفش طبی و کفی های طبی آنتی باکتربال میباشد وسازگاری بسیار زیادی با پوست دارد.

blankبرای قسمت پاشنه ضربه گیر پاشنه استفاده میشود کاهش ضربه اولیه در جلوگیری از آسیب های مفصلی که در افراد مبتلا به دیابت شایع هست (مفصل پای شارکوت ) بسیار موثر میباشد.

blank مانند Brand اسکیچرز باید از زیره های سبک استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست