سلامت جسمی کودک

تولد یک نوزاد سالم و حفظ سلامت او در تمام دوران زندگی‌ یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌ها و آرزوهای هر مادر و پدری است و لازمهٔ رسیدن به این هدف، داشتن شناخت کافی در رابطه با سلامت کودکان است. در مقالات این بخش می‌توانید با بیماری‌های کودکان و اختلالات و عارضه‌های کودکان، مشکلات پوستی کودکان، مراقبت‌های پزشکی کودکان و کم‌توانی و معلولیت در کودکان و موضوع مهم مراقبت از دندان‌ کودک آشنا شوید.

ایمنی کودکان

زمین خوردن‌ها، بریدگی‌های مختلف، گاز حیوانات و نیش حشرات از مواردی است که برای کودکان ما پیش می‌آید. هیچ پدر و مادری نمی‌خواهد شاهد جراحت یا صدمه دیدن فرزند خود باشد اما این اتفاق‌ها معمولاً اتفاق می‌افتد. در مطالب این بخش می‌توانید در مورد کمک‌های اولیه، انواع جراحت‌ها و آسیب‌های بچه‌ها و مورد مهمی مثل کودک‌آزاری با توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی آشنا شوید تا بدانید در صورت بروز چنین شرایطی چه کاری باید انجام دهید.

سلامت روان کودک

سلامت روان در دوران کودکی برای رسیدن به نقاط عطف رشد و یادگیری مهارت‌های اجتماعی سالم و چگونگی کنار آمدن با مشکلات لازم و ضروری است. در مطالب این بخش مادرشو دربارهٔ نکات مهم سلامت روحی و روانی کودکتان بیشتر بدانید.

نی نی سایت

را شاید شنیده باشید یا این سایت را در جستجوهای اینترنتی خودتان دیده باشید. این سایت با آدرس www.ninisite.com از سایت های بسیار کاربردی ایران به‌ویژه برای زنان و مادران است. اما محور فعالیت این سایت چیست؟ همان‌طور که می‌دانید اینترنت با دسترسی آسان و سرعت بالا به یکی منابع اطلاعاتی مهم تبدیل شده است و خوشبختانه وب فارسی در زمینهٔ دسترسی به اطلاعات و آگهی‌های اولیه و همچنین تخصصی خوب کار کرده است.

در این میان نی نی سایت در زمینه راهنمای بارداری ، بچه‌داری و سلامت کودکان در حال حاضر جز برترین سایت های ایرانی است. این برتری هم از نظر بازدید، هم از نظر حجم مقالات و امکانات و هم از نظر سابقه است. هدف از تأسیس آموزش رایگان و آسان به مادران است . در یک کلام: این سایت منبع و مرجع اطلاعات عمومی در زمینه اتفاقات دوران حاملگی، اتفاقات شیرخواران، چگونگی رسیدگی و مراقبت از نوزادان و کودکان است.

گوشه‌چشمی به امکانات سایت

  • انجمن گفتگو؛ بیشترین بازدید و بیشترین حجم مطالب مربوط به انجمن گفتگو است. اتاق‌های گفتگوی این سایت شامل: مشاورین نی نی سایت، سبک زندگی،  فروشگاه‌ها، کودک دوساله و بزرگتر، متولدین از سال ۱۳۸۱، خانواده، ادبیات فرهنگ و هنر، دوران بارداری، ازدواج و شروع زندگی، بارداری و زایمان، پیش از بارداری، سال اول پس از تولد، ساکنین مناطق و همسایگان، والدین و سلامت کودکان تا ۸ سالگی، ۱ تا ۲ سالگی است.
  • عکس؛ در این دسته‌بندی می‌توانید در مسابقات عکس کودکان شرکت کنید و جایزه بگیرید. همچنین عکس‌های زیبای کودکان و نوزادان را تماشا کنید.
    فیلم؛ در قسمت فیلم سایت شما هم می‌توانید فیلم آپلود کنید یا از فیلم‌هایی که در دسته‌بندی‌های کارتون، بانوان، آموزشی، آشپزی، علم و تکنولوژی، سلامت، ورزشی، موسیقی، مد و دکوراسیون، حیوانات، هنری، طنز، فیلم، اهنگ، گردشگری و متفرقه استفاده کنید.
  • کلینیک؛ با استفاده از بخش کلینیک می‌توانید سؤال‌هایتان را در حوزۀ زنان و زایمان، روان‌شناسی و مشاوره، تغذیه، دندان‌پزشکی، ارولوژی، حقوقی و… بپرسید تا کارشناسان و متخصصان سایت به سؤال‌هایتان پاسخ بدهند.
  • ابزار آنلاین محاسبه زمان زایمان، جستجوی دارو، جستجوی نام فرزند، میزان کالری مورد نیاز، پیش‌بینی قد کودک، شاخص توده بدنی، پیش‌بینی رنگ چشم کودک (چنانچه وارد قسمت کلینیک سایت بشوید، در سمت چپ سایت این ابزارها قابل مشاهده است.)
  • عضویت رایگان و استفاده از امکانات سایت بدون پرداخت هزینه.
  • استفاده و تجربۀ آسان از سایت در موبایل.